BARWNA ŚCIANA
BARWNA ŚCIANA

Czym jest druk ścienny UV?

Druk ścienny UV to nowoczesna technologia, która zyskuje na popularności zarówno w sektorze komercyjnym, jak i prywatnym. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością i wysoką jakością wydruku, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia dekoracji wnętrz. W artykule przedstawimy, czym dokładnie jest druk UV, jakie ma zalety, w jaki sposób przebiega proces druku oraz jakie są jego główne zastosowania. Dowiesz się również, dlaczego warto zainwestować w tę technologię, oraz jakie są jej perspektywy na przyszłość.

Czym jest druk ścienny UV?
Druk UV (ultrafioletowy) to metoda druku cyfrowego, w której tusze utwardzane są za pomocą promieniowania UV. W odróżnieniu od tradycyjnych metod druku, w druku UV tusze nie wchłaniają się w materiał, ale zostają na jego powierzchni, c

o pozwala na uzyskanie bardziej żywych i trwałych kolorów.

wystrój dla pokoju dziecka, nadruk w pokoju dziecinnym, dla dziewczynki, dla chłopca. Bajka na ścianie dziecka, Król lew, Lilo i Stich na ścianie jako obraz, obraz bajki, obrazek bajki. Bambi, miś, królik na ścianie, tapeta

Zalety druku UV
Druk UV ma wiele zalet, które sprawiają, że jest chętnie wybierany przez projektantów wnętrz i dekoratorów:

 • Trwałość: Wydruki UV są odporne na ścieranie, wilgoć i promieniowanie UV, co sprawia, że nie blakną z czasem.
 • Wysoka jakość: Technologia UV pozwala na uzyskanie wyjątkowo ostrych i wyraźnych obrazów, co jest kluczowe w przypadku dekoracji ściennych.
 • Wszechstronność: Druk UV można stosować na różnych powierzchniach, takich jak drewno, metal, szkło czy tworzywa sztuczne.
 • Szybkość: Proces druku UV jest stosunkowo szybki, co pozwala na realizację dużych zamówień w krótkim czasie.
 • Ekologia: Tusze UV są wolne od lotnych związków organicznych (VOC), co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Proces druku UV
Proces druku UV obejmuje kilka kluczowych etapów:

Przygotowanie projektu
Pierwszym krokiem jest przygotowanie projektu graficznego, który ma zostać wydrukowany. Może to być zdjęcie, grafika komputerowa lub inny obraz. Ważne jest, aby projekt był w wysokiej rozdzielczości, aby uzyskać jak najlepszą jakość wydruku.

Wybór materiału
Następnie należy wybrać materiał, na którym ma zostać wykonany druk. Jak już wcześniej wspomniano, druk UV jest bardzo wszechstronny i można go stosować na wielu różnych powierzchniach.

Drukowanie
Sam proces druku odbywa się przy użyciu specjalnych drukarek UV, które nanoszą tusz na powierzchnię materiału i utwardzają go za pomocą promieniowania UV. Dzięki temu tusz szybko schnie i jest od razu gotowy do użytku.

Wykończenie
Ostatnim etapem jest ewentualne wykończenie wydruku, takie jak laminowanie, lakierowanie czy przycinanie do odpowiednich wymiarów.

Zastosowanie druku ściennego UV
Druk ścienny UV znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, zarówno komercyjnych, jak i prywatnych. Oto kilka przykładów:

 • Dekoracje wnętrz: Druk UV pozwala na tworzenie unikatowych dekoracji ścian w domach, biurach, hotelach czy restauracjach.
 • Sztuka: Artyści często korzystają z druku UV do tworzenia reprodukcji swoich dzieł na różnych materiałach.
 • Architektura: W architekturze druk UV stosowany jest do dekoracji elewacji budynków, tworzenia paneli dekoracyjnych czy fasad.

Przyszłość druku UV
Technologia druku UV ciągle się rozwija, a jej przyszłość wygląda obiecująco. Oto kilka trendów, które mogą wpłynąć na rozwój tej technologii:

 • Nowe materiały: Badania nad nowymi tuszami i materiałami do druku UV mogą przyczynić się do jeszcze większej wszechstronności tej technologii.
 • Automatyzacja: Rozwój automatyzacji procesów drukarskich może przyspieszyć produkcję i obniżyć koszty druku UV.
 • Zwiększona ekologiczność: Dalsze prace nad bardziej ekologicznymi tuszami i procesami mogą uczynić druk UV jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska.
 • Personalizacja: Druk UV pozwala na łatwą personalizację, co może być coraz bardziej popularne w dobie rosnącego zapotrzebowania na unikatowe produkty.

Podsumowanie
Druk ścienny UV to innowacyjna technologia, która oferuje wiele korzyści, takich jak trwałość, wysoka jakość wydruku i wszechstronność zastosowań. Proces druku UV obejmuje kilka kluczowych etapów, od przygotowania projektu po wykończenie. Dzięki swoim zaletom, druk UV znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, od reklamy po dekoracje wnętrz. Przyszłość tej technologii wygląda obiecująco, z wieloma możliwościami dalszego rozwoju i zwiększenia ekologiczności. Jeśli szukasz trwałego i wysokiej jakości rozwiązania do druku ściennego, warto rozważyć inwestycję w druk UV.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami 

Akademia Nauki w Rzeszowie

Nadruk, druk UV na ścianie - las w pokoju Pokój dzienny, salon, dekoracje ścienne Ile kosztuje m2 druku UV?

Ile kosztuje m2 druku UV?

Koszt druku na ścianę UV nie jest tak drogi, jak Ci się wydaje!

Druk UV to technologia, która nadaje się zarówno do domu jak i firmy czy salonu kosmetycznego. Jest to proces, który pozwala na nanoszenie wysokiej jakości obrazów na różne powierzchnie, takie jak szkło, metal, drewno czy zwykła ściana. W związku z rosnącym zainteresowaniem, wiele osób zastanawia się, ile kosztuje m2 druku UV. W tym artykule przedstawimy szczegółowe informacje na ten temat, uwzględniając różne czynniki wpływające na cenę.

Czym jest druk UV?

Druk UV to metoda druku cyfrowego, w której tusze utwardzane są za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Proces ten pozwala na uzyskanie trwałych i odpornych na ścieranie wydruków o wysokiej jakości. Druk UV można stosować na różnych materiałach, co czyni go niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem. Czytaj więcej…

Czynniki wpływające na koszt druku UV

 1. Rodzaj materiału:
  • Szkło: Druk UV na szkle jest często droższy ze względu na konieczność stosowania specjalnych tuszy i technik przygotowania powierzchni.
  • Metal: Druk na metalu może być bardziej kosztowny, szczególnie jeśli wymaga dodatkowej obróbki powierzchni.
  • Drewno: Cena druku UV na drewnie zależy od rodzaju drewna i jego przygotowania.
  • Ściany: Druk UV na ścianach jest jednym z najbardziej popularnych zastosowań, zwłaszcza w dekoracji wnętrz i reklamie. Koszt druku UV na ścianie zależy od stanu powierzchni, jej przygotowania oraz skali projektu.Zobacz nasze realizacje 
 2. Rozdzielczość druku:
  • Wysoka rozdzielczość (np. 1440 dpi) zapewnia lepszą jakość wydruku, ale jest również bardziej kosztowna.
  • Niska rozdzielczość (np. 720 dpi) jest tańsza, ale jakość wydruku może być mniej zadowalająca.
 3. Wielkość zamówienia:
  • Im większa ilość zamówionego druku, tym niższy koszt za m2. Wiele firm oferuje zniżki przy większych zamówieniach.
 4. Czas realizacji:
  • Ekspresowe zamówienia mogą wiązać się z wyższymi kosztami, ponieważ wymagają szybszej realizacji.

Ceny druku UV za m2

 • Druk UV na szkle: od 200 do 500 zł/m2
 • Druk UV na metalu: od 250 do 500 zł/m2
 • Druk UV na drewnie: od 250 do 500 zł/m2
 • Druk UV na ścianach: od 250 do 500 zł/m2

To ile kosztuje m2 druku UV na ścianie uzależnione jest m.in od:

– łącznej ilości metrów kwadratowych
– dojazdu do klienta
– projektu graficznego
– trudności wykonania nadruków (przestawianie między nadrukami, mała przestrzeń, demontaż gniazdek itp.)

Drukowanie na ścianie — każda grafika na dowolnej powierzchni

W dzisiejszych czasach, kiedy personalizacja i wyjątkowość są kluczowymi aspektami dekoracji wnętrz, technologia drukowania UV otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Wyobraź sobie, że możesz mieć na swojej ścianie dowolną grafikę, od własnych zdjęć po skomplikowane wzory artystyczne, które nadadzą twojemu wnętrzu unikalny charakter. Brzmi interesująco? Dowiedz się więcej o tym, jak drukowanie na ścianie może odmienić twoje wnętrza.

 

Grafika na ścianie wykonana technologią druku UV, nadająca wnętrzu unikalny i nowoczesny charakter

 

Co to jest drukowanie UV na ścianie?

Drukowanie UV to nowoczesna technologia, która umożliwia nanoszenie obrazów na różne powierzchnie przy użyciu specjalnych tuszów utwardzanych promieniami UV. Dzięki temu, nadruki są trwałe, odporne na blaknięcie i uszkodzenia mechaniczne. Ta innowacyjna metoda pozwala na drukowanie bezpośrednio na ścianach, co otwiera przed projektantami wnętrz i właścicielami domów szerokie spektrum możliwości dekoracyjnych.

Zalety drukowania na ścianie

 1. Personalizacja: Możliwość wydrukowania dowolnej grafiki oznacza, że możesz stworzyć wnętrze dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłeś. Od ulubionych zdjęć, przez inspirujące cytaty, po dzieła sztuki – wszystko jest możliwe.
 2. Trwałość: Druk UV jest wyjątkowo odporny na zarysowania, wilgoć i promieniowanie UV, co sprawia, że nadruki zachowują swoją jakość przez wiele lat.
 3. Ekologia: Technologia UV jest bardziej przyjazna dla środowiska w porównaniu do tradycyjnych metod drukowania, ponieważ nie emituje szkodliwych substancji chemicznych.
 4. Łatwość aplikacji: Profesjonalny sprzęt do drukowania UV umożliwia szybkie i precyzyjne naniesienie grafiki na ścianę, bez konieczności stosowania dodatkowych materiałów czy klejów.

Jakie grafiki można drukować na ścianie?

Możliwości są praktycznie nieograniczone. Oto kilka pomysłów na to, co możesz wydrukować na swojej ścianie:

 • Fotografie: Osobiste zdjęcia, które dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.
 • Wzory i tekstury: Abstrakcyjne wzory, które nadadzą pomieszczeniu nowoczesny wygląd.
 • Sztuka: Reprodukcje dzieł sztuki lub własne projekty artystyczne.
 • Mapy: Mapy świata, miast czy lokalizacji, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie.
 • Cytaty i teksty: Inspirujące słowa, które będą Cię motywować każdego dnia.

Sprawdź nasze przykładowe realizacje

Proces drukowania na ścianie

 1. Wybór grafiki: Zaczynamy od wyboru odpowiedniej grafiki. Możesz dostarczyć własne zdjęcie lub wybrać spośród naszych gotowych projektów.
 2. Przygotowanie powierzchni: Przed rozpoczęciem drukowania, ściana musi być odpowiednio przygotowana – czysta, sucha i gładka.
 3. Drukowanie: Nasz zespół ekspertów precyzyjnie nanosi wybraną grafikę na ścianę, używając nowoczesnego sprzętu do druku UV.
 4. Utwardzanie UV: Tusze są natychmiastowo utwardzane za pomocą promieni UV, co zapewnia ich trwałość i odporność na uszkodzenia.

Podsumowanie

Drukowanie na ścianie to doskonały sposób na nadanie wnętrzu unikalnego charakteru i wyróżnienie go spośród innych. Dzięki technologii UV, możemy wydrukować dowolną grafikę na praktycznie każdej powierzchni, co otwiera przed nami nieskończone możliwości dekoracyjne. Jeśli marzysz o wyjątkowym wnętrzu, które będzie odzwierciedlało Twój styl i osobowość, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zrealizować Twoje wizje.


Zapraszamy do kontaktu i odkrycia, jak drukowanie na ścianie może odmienić Twoje wnętrza!

Contact

Skontaktuj się z nami

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy nadruk na Twojej ścianie, elewacji bądź szkle będzie odpowiednim rozwiązaniem, napisz do nas. Wyślemy Ci wizualizację oraz powiemy dlaczego to dobre rozwiązanie

Wyślij nam swoją ścianę

Potrzebujemy od Ciebie kluczowych informacji:
– Wymiary ściany oraz dokładną lokalizację, gdzie wykonywany będzie nadruk
– Projekt jeśli go posiadasz (jeśli nie, a masz wizję to opisz nam ją, pomożemy)

Wizualizacja projektu

Stworzymy grafiki dostosowane do specyfikacji i estetyki Twojej firmy czy mieszkania oraz wymagań dotyczących przestrzeni. W przypadku konieczności dostosowania lub stworzenia ich od nowa, narysujemy je dla Ciebie!

Przedstawimy Ci wizualizację finalnego efektu, a wszelkie uwagi, jakie pojawią się w trakcie, będą przez nas uwzględnione. Po zaakceptowaniu projektu wspólnie ustalimy optymalny termin jego realizacji.

Realizacja

Po akceptacji projektu przyjedziemy we wskazanym terminie, wniesiemy drukarkę, ustawimy ją i wykonamy druk na ścianie.

Zadzwoń do nas 608 313 625

Contact